6 ابزار اندرویدی برای توسعه دهندگان وب

6 ابزار اندرویدی برای توسعه دهندگان وب : در این مطلب به معرفی 6 ابزار اندرویدی که برای توسعه دهندگان وب و وب مستر های عزیز مفید و پر استفاده است می پردازیم.

Andftp

andftp یک نرم افزار است که توسط آن می توانید به اف تی پی (ftp) متصل شوید و فایل ها و پوشه های وب سایت تتان را مدیریت نمایید .نرم افزار andftp از پروتکل های   SFTP , SCPو  FTPS نیز پشتیبانی می نماید.

andftp

kWS – Android Web Server

این نرم افزار برای ایجاد یک وب سرور کوچک و ساده در اندروید شما کاربرد دارد شاید در نگاه اول تعجب کنید ولی تعجبی ندارد اندروید یک سیستم عامل لینوکسی می باشد و می تواند یک وب سرور کوچک برای تست و نمایش صفحات نیز باشد.

kws-android-web-server.jpg

View Web Source

بسیاری از مواقع شما در مرورگر خود از گزینه view source استفاده می کنید تا از محتویات فایل اچ تی ام ال نمایش داده شده در سایتی آگاه شوید و اطلاعاتی کسب کنید اگر در دستگاه اندرویدی خود نیاز داشتید تا سورس کد یک صفحه را مشاهده کنید می توانید از نرم افزار view web source استفاده کنید و برای نمایش محتویات یک صفحه کافی است ادرس (url) آن را وارد کنید و محتویات را مشاهده نمایید.

viewsource

WordPress for Android

یکی از سیستم های مدیریت محتوای متن باز پر طرفدار در دنیا wordpress می باشد و اگر شما یک وب مستر باشید به احتمال زیاد یک سایت دارید که از این سیستم استفاده کند توسط این نرم افزار اندرویدی به راحتی می توانید به ایجاد و ویرایش مطالب وب سایت وردپرسی خود بپردازید.

wordpress

در صورتی که از سیستم های مدیریت محتوای دیگر مانند دروپال و جوملا استفاده می کنید نیز می توانید از دو نرم افزار اندرویدی Drupal Editor و Joooid 1.1 Joomla! Editor برای این منظور استفاده نمایید.

Webmaster’s HTML Editor Lite

مسلما اندروید خود دارای ویرایشگر برای فایل های متنی می باشد ولی ویرایشگر پیش فرض برای ویرایش و ایجاد فایل های وب مانند CSS, PHP و html و … مناسب نیست . برای اینکه یک ویرایشگر مناسب برای اینکار داشته باشید می توانید از Webmaster’s HTML Editor Lite استفاده نمایید .

webmaster_html_editor

ConnectBot SSH Client

این بخش هم بخش مهمی است زیرا دست و پای یک وب مستر دسترسی به سرور است ! اگر خودتان سرور یا سرور مجازی لینوکسی  شخصی خود را دارید توسط نرم افزار ConnectBot SSH Client به راحتی می توانید به سرور خود لاگین کنید و از وضعیت سرور خود آگاه شوید و یا هر کاری که بخواهید توسط از خط فرمان قدرتمند لینوکس انجام دهید 🙂

connect_bot

 

نویسنده : امیر عمادی