10 سیستم عامل برتر لینوکس برای سِروِر

10 سیستم عامل برتر لینوکس برای سِروِر

10 سیستم عامل برتر لینوکس برای سِروِر
همه  می دانیم که لینوکس می تواند یک سیستم عامل مناسب برای یک سِروِر باشد و باعث صرفه جویی فراوانی در هزینه های شما می شود. اما گزینه  های شما برای انتخاب سیستم عامل لینوکس برای سِروِر چیست؟ ما در این مطلب، 10 سیستم عامل برتر سِروِر لینوکس را که بعضی از آن ها را ممکن است نشناسید، به شما معرفی می کنیم. استفاده ی آسان و پشتیبانی پولی  (commercial ) از مهم ترین ویژگی های سیستم عامل های زیر است.
1. Ubuntu: تقریباً در بالای هر لیست از لینوکس، Ubuntu قرار دارد. این سیستم عامل به خاطر نصب آسان، توانایی بالا در شناختن سخت افزار و پشتیبانی پولی، از دیگر رقبای لینوکسی خود پیشی گرفته است.

Ubuntu
2. Red Hat: امروزه  Red Hat Enterprise Linux (RHEL) به عنوان نیرویی بزرگ در space rack data center محسوب می شود. در میان سیستم عامل های مختلف لینوکس،  Red Hat به دلیل نوآوری و پشتیبانی بی وقفه، طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

Redhat
3. SUSE: سیستم عامل لینوکس SUSE که تحت اختیار شرکت Novell است، سیستم عاملی پایدار و با استفاده ی آسان است که بصورت آن لاین، تلفنی و شبانه روزی توسط شرکت Novell پشتیبانی می شود. تیم مشاوره ی شرکت Novell نیز با روی باز آماده ی ارائه ی خدمت به شماست.

open suse
4. Mandriva: این سیستم عامل خوش ساخت لینوکس در فرانسه تولید شده است و طرفداران زیادی در اروپا و آمریکای جنوبی دارد. اما همان طور که در وب سایتش می گوید، یک سیستم عامل جهانی است. نام و ساخت این سیستم عامل، از سیستم عامل های Mandrake و Connectiva گرفته شده است.

Mandriva
5. Xandros: اگر یک سیستم عامل لینوکس با کانِکشن مایکروسافت می خواهید، ما به شما Xandros را پیشنهاد می کنیم. شایعات حاکی از این است که لینوکس و مایکروسافت با هم همکاری دارند. این به این معنی است که با همکاری هم به رقابت می پردازند.

xandros
6. Slackware: این سیستم عامل با بسیاری از شرکت هایی که پشتیبانی رایگان دارند، ارتباط دارد. Slackware در یکی از نسخه های قبلی خود توانست دل طرفداران لینوکس را به دست آورد. لازم به ذکر است که این سیستم عامل بصورت منظم، نسخه های جدید منتشر می کند.

Slackware
7. Debian: آیا بخاطرِ آمدن نام Debian در اینجا کمی گیج شده اید؟ Debian پشتیبانی پولی ندارد، اما می توانید با مشاوران خبره ی آن ها در سراسر دنیا از طریق صفحه ی مشاوره ی آن ها، ارتباط برقرار کنید. Debian به عنوان نسخه ی مادر سیستم عامل هایی مانند Ubuntu، Linux Mint و Vyatta شناخته می شود.

debian
8. Vyatta: Vyatta بیشتر روی router ها و firewall ها نصب است تا سیستم های پایه PC. اگر برای آن اَپلیکِیشن ها به دنبال نسخه ی پولی هستید، Vyatta همان چیزی است که به دنبالش بودید. از اینجا می توانید نسخه ی رایگان  Vyattaرا دانلود کنید.
9. CentOS: درست است که CentOS پولی نیست، اما از زمانی که بر پایه ی Red Hat Enterprise Linux ساخته شده است، می توانید از پشتیبانی پولی نیز برای آن استفاده کنید. CentOS پشتیبانی از منابع و ارتباطات مخصوص خود را دارد و مانند لینوکس Fedora نیست.

Vyatta
10. Unbreakable Linux: Unbreakable Linux Oracle همان Red Hat Enterprise Linux با کمی از لوگو های Oracle است. Oracle به شدّت در حال رقابت Red Hat است و از وقتی که پشتیبانی Oracle از نظر قیمت، نصف مدل مشابه Red Hat شده است، طرفداران بیشتری پیدا کرده است.

Unbreakable Linux Oracle